Oceral Deri Spreyi

İlacın Etken Maddesi Oksikonazol nitrat’tır. Oceral Deri Spreyi, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Ciltte bakteri ve mantarların sebep olduğu, belirli enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

OCERAL DERİ SPREYİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLARİlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Ciltte bakteri ve mantarların sebep olduğu belirli enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
Eğer spreyi genital bölgeye uygulayacaksanız, uygulama yerine ilacı püskürttükten sonra, bir müddet uygulama yerini açık tutarak, spreyin içeriğinde bulunan alkolün uçmasını sağlayınız.
İlacın uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
Tedavi başladıktan sonra 2 hafta (atlet ayağı için 4 hafta) içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi bol su ile yıkayınız.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.
OCERAL DERİ SPREYİ’NİN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Sprey olarak hazırlanan ilacı, tedavi edilecek yüzeyi ve çevresini ıslatacak şekilde yeterli miktarda püskürterek uygulayınız. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ

İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde, derhal doktorunuza başvurunuz.
.

İlaç Etken Maddesi

Oksikonazol nitrat

İlaç Marka İsmi

Oceral Deri Spreyi

  0 Yorum | 23598 okunma

doktorbilgileri.org sitesi üzerinden ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan yukarıda yazılı ilaç bilgileri bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Bir rahatsızlığınız varsa doktora gitmeniz ve verdiği tedaviyi uygulamanız tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmedikçe lütfen ilaç kullanmayın. Sitede yer alan bilgiler, tanı veya tedavi amaçlı değildir, oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Akılcı İlaç uygulamasını desteklemektedir.


Oceral Deri Spreyi nedir, ne işe yarar, hakkında ayrıntılı almak için lütfen tıklayın

İlaç Hakkında Yazılmış Yorumlar

 1. avatar
  DoktorBilgileri.Org

  Oceral Deri Spreyi başlıklı bu ilaç tanıtımına ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki yorum alanına; adınızı, soyadınızı, verdiğiniz puanı ve ilaç hakkında düşündüklerinizi yazarak yorumu kaydet butonuna tıklayın. Yazdığınız yorum, editörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra içerik altında yayına verilecektir...

Sizde Yorum Ekleyin

  Etken maddesi aynı olan diğer ilaçlar

 1. Oceral Krem

  İlacın Etken Maddesi Oksikonazol nitrat’tır. Oceral Krem, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Ciltte bakteri ve mantarların sebep olduğu, belirli enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. OCERAL KREM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR:İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Ciltte bakteri ve mantarların sebep olduğu belirli enfeksiyonların tedavisin...

  Devamını Oku